OFERTA

FESTIWALE, KONFERENCJE, WYSTAWY

Pomagamy w organizacji festiwali jednostkom samorządowym, instytucjom kultury i podmiotom komercyjnym. Realizujemy festiwale, konferencje, wystawy od strony merytorycznej poprzez administracyjną oraz promocję i kontakty z mediami.
Pomagamy również w pozyskaniu materiałów filmowych, konferansjerów, aktorów, artystów, przedstawicieli mediów, twórców telewizyjnych, reżyserów i wykładowców.

Fundacja Akademia Mediów jest pomysłodawcą i właścicielem praw do międzynarodowego festiwalu „Schoolfilm”, przeznaczonego dla studentów szkół filmowych z całego świata.
Uczestniczyliśmy w organizacji festiwalu filmowego pn. Wakacyjne Kadry w Cieszynie.
Współpracowaliśmy z Uniwersytetem Jagiellońskim przy organizacji międzynarodowej konferencji „Focus on Microscopy” w kwietniu 2009.
Jesteśmy Partnerem ekumenicznego festiwalu „Jeden Bóg Wiele Kultur”, który odbywa się od trzech lat w Sanoku.


FUNDUSZE UNIJNE

Przygotowujemy dokumentację i opracowujemy wnioski mające na celu pozyskanie dofinansowania na działalność kulturalną z dostępnych programów oraz funduszy. Nasza oferta obejmuje analizę dostarczonego materiału ( pomysłu na wydarzenie kulturalne), opracowanie pod względem treściowym, zgodnie z wymogami regulaminowymi jednostki, do której kierujemy wniosek, opracowanie budżetu/kosztorysu. 


PRODUKCJA FILMOWA

Produkujemy materiały filmowe na podstawie uzgodnionego z klientem scenariusza.
Film odgrywa coraz większą rolę jako środek komunikacji, dlatego warto, prezentując swoje miasto, gminę, przedsięwzięcie, posłużyć się filmową formą przekazu. Tak przygotowany materiał promocyjny można z powodzeniem wykorzystać na konferencjach prasowych, targach, spotkaniach z klientem, czy też umieścić w internecie.

Produkujemy:
filmy promocyjno-informacyjne,  
filmy reklamowe,
programy telewizyjne.


REKLAMA 

Wyprodukowane przez nas filmy reklamowe emitujemy na odbiornikach telewizyjnych, na lotniskach i dworcach PKP i PKS, w sumie: w 33 obiektach na terenie całego kraju.
Docieramy w ten sposób do ok. 200 000 odbiorców miesięcznie.


USŁUGI PR

Specjalizujemy się w organizacji konferencji tematycznych oraz konferencji prasowych i eventów.
Obsługujemy wydarzenia medialne.
Organizujemy i prowadzimy biura prasowe przy festiwalach i innych ważnych wydarzeniach.
Przygotowujemy i przesyłamy materiały prasowe do mediów.
Przeprowadzamy akredytacje dziennikarskie.
Współpracujemy z telewizjami lokalnymi i prasą na terenie całego kraju.
Przeprowadzamy analizy efektów medialnych na podstawie monitoringu mediów.