NASZE PROJEKTY

EDUKACJA

W 2009 roku Collegium Civitas we współpracy z Fundacją Akademia Mediów zorganizował Warsztaty dla Mediów Lokalnych

„Warsztaty dla mediów lokalnych” proponowały połączenie praktyki z niezbędną teorią z zakresu kultury, prawa, praktyki telewizyjnej i radiowej. Wyrazem tego był dobór wykładowców, wśród których byli zarówno pracownicy naukowi, eksperci zajmujący się problematyką mediów, jak również dziennikarze, producenci, reżyserzy, redaktorzy naczelni mediów lokalnych, wieloletni pracownicy mediów lokalnych oraz wybitni publicyści. Zajęcia prowadzili m.in. Jacek Bławut – operator i reżyser filmowy, Zbigniew Święch – historyk, pisarz, publicysta, reżyser, Ryszard Rembiszewski – prezenter TV, Lucyna Krupa – Prezes Tarnowskiej Fundacji Kultury, specjalista w dziedzinie rozwoju regionalnego, funduszy krajowych 
i zagranicznych, Ewa Michalska – członek zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, Mirosław Poznański – operator filmowy, reżyser światła, Lech Majewski – reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta, malarz, Stefan Bratkowski- dziennikarz, publicysta, pisarz-legenda polskiego dziennikarstwa.
I edycja Warsztatów skierowana była do pracowników i współpracowników telewizji lokalnych.
Program obejmował 105h dydaktycznych i realizowany był podczas 4 trzydniowych zjazdów (piątek – sobota – niedziela) raz w miesiącu w terminie od października 2009 r. do stycznia 2010 r. w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Patronat: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Telekabel



FESTIWALE I KONFERENCJE 

1 Salon ART.UPCYKLING.PL – maj 2013

Focus on Microscopy 5-8 kwiecień 2009

Jeden Bóg Wiele Kultur

Schoolfilm lipiec 2007

Wakacyjne Kadry lipiec 2007 

 

 

 

KONKURSY DLA DZIENNIKARZY MEDIÓW LOKALNYCH

To nas dotyczy

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej przy współpracy z Fundacją Akademia Mediów i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Telewizji Lokalnych, jest co roku organizatorem konkursu dla telewizji lokalnych pt. "To nas dotyczy", w którym główną nagrodą jest KRYSZTAŁOWY EKRAN. Celem konkursu jest promowanie Telewizji Lokalnej jako równoprawnego współuczestnika krajowego rynku medialnego, o rosnącym znaczeniu opiniotwórczym dla lokalnych odbiorców.

Skrawki wspólnego nieba

W 2009 roku Fundacja Akademia Mediów wraz z Tarnowską Fundacją Kultury, Fundacją Samorządność i Demokracja, Extra Media oraz Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej i Kurierem Polskim Dzień po Dniu zorganizowali konkurs dla dziennikarzy polskich i polonijnych mediów lokalnych; telewizji oraz prasy lokalnej.
Obejmował on swym zakresem obszar związany tematycznie z konkretnymi grupami społecznymi i narodowościowymi – którym przyszło dziś żyć pod jednym niebem. To wspólne niebo tworzy różnorodność kulturowa; ludzie i ich zwyczaje, tradycja, obrzędy, sztuka, architektura, ginące zawody i zajęcia. „Skrawki” te układają się w niepowtarzalną kompozycję, odróżniające od siebie kultury świata.
Udział w konkursie polegał na wykorzystaniu przez uczestników swojego kunsztu dziennikarskiego celem utrwalenia w programie telewizyjnym, materiale filmowym lub prasowym naszego dziedzictwa kulturowego, które winno być zachowane dla przyszłych pokoleń lub przez nie kultywowane.